Nová definícia luxusu

Metropolis v downtowne prichádza s ponukou moderného bývania v novom centre Bratislavy, ktoré svojim obyvateľom vďaka svojej lokalite a najmodernejším technológiám šetrí čas, peniaze aj zdravie a nanovo definuje štandardy bývania.

„Príprava a výstavba projektu ako Metropolis zaberie roky, developer preto musí byť vizionár, aby dokázal predvídať trendy v bývaní v čase, kedy sa do bytov začnú sťahovať noví majitelia. Zo spätnej väzby od klientov vieme, že sa nám to podarilo, lebo sme stavili na udržateľné technológie a prvotriedny štandard,“ hovorí developer projektu Sebastien Dejanovski z Mint Investments.

Luxus budúcnosti má celkom iné parametre než mal pred desaťročím. Už ho nevnímame len v nadštandardnom vybavení a v kvalitných materiáloch. Čoraz viac sa zameriavame práve na udržateľnosť a s ňou spojené nižšie prevádzkové náklady. Moderný človek si uvedomuje, že energie budú čoraz nákladnejšou a vzácnejšou komoditou. Developer preto investoval do moderných technológií, ktoré svojou kombináciou zaručujú vyše 25% energetickú úsporu. Dal si záležať a vybral z tých najlepších dostupných a to nielen s ohľadom na komfort bývania ale tiež na udržateľnosť. Metropolis je navrhnutý na splnenie najprísnejších požiadaviek energetického certifikátu A0.

Prémiové a zároveň komorné bývanie

Čo ponúka nadštandardné a zároveň komorné bývanie v jednej z najlukratívnejších mestských častí? Developer Metropolisu prichádza s garanciou najmodernejších technológií v kombinácii s výberom materíalov najlepších značiek na trhu. Počnúc sálavým stropným vykurovaním a chladením, rekuperáciou s najmodernejšími filtrami cez vonkajšie žalúzie na elegantných francúzskych oknách, celodrevené parkety a magnetické dvere až po luxusné talianske veľkoformátové obklady a sanitu s batériami od špičkových nemeckých výrobcov.

Bývanie šetrné k zdraviu

V dobe, keď narastá počet alergií a mestské ovzdušie sa stáva kritickým sa čistý vzduch meria zlatom. Obyvatelia miest boli ochotní vymeniť byty v meste za domy na vidieku, aby si dopriali zdravé ovzdušie. Nie každému však vyhovuje vidiecke bývanie. Metropolis je projektom pre absolútneho mestského nadšenca. V žiadnej inej novostavbe bratislavského downtownu nenájdete rekuperáciu prvotriednej kvality značky WOLF. Má zabudovaný prémiový filter vhodný pre alergikov, ktorý zachytí alergény, je mimoriadne tichá, úsporná na energie aj údržbu a automaticky stráži a reguluje úroveň CO2 v byte.

Kompletná občianska vybavenosť a work-life balance k tomu

Jednou z najvzácnejších komodít uponáhľanej doby je čas. Ľudia už nie sú ochotní tráviť toľko času cestovaním za prácou. Vyhľadávajú bývanie, ktoré im ušetrí čas. Lákajú ich lokality, ktoré sú v blízkosti všetkého, čo počas týždňa potrebujú, či je to kancelária, nákupné centrum, škola, škôlka, či fitness centrum. Nechcú už tráviť denne hodiny v zápche.

Priľahlé okolie ako aj samotný Downtown ponúka v pešej dostupnosti všetko, čo pokryje náročné potreby moderného obyvateľa mesta. Disponuje vlastnou nákupnou pasážou aj parkovacími miestami v podzemných garážach. Promenáda pri Dunaji ako aj zelený vnútroblok Metropolisu poskytujú bohaté možnosti na trávenie voľného času športom, posedením na kávičke či relaxom v záhrade.

Jediný projekt v downtowne so zelenými terasami a záhradou

Metropolis nebude len miestom na prespanie. Vďaka ušetrenému času si budú môcť majitelia bytov svoj domov vychutnať skutočne naplno. Trojizbové byty ponúkajú ďalší benefit, aký v tejto časti mesta neponúka žiaden iný projekt - výhľad na pulzujúce mesto zo zelenej terasy.

Napriek tomu, že ide o ultramoderný mestský projekt, v Metropolise ľahko zabudnete, že sa nachádzate v rušnom centre mesta. Architekt Juraj Sonlajtner sa inšpiroval architektúrou londýnskych a parížskych rezidencií. Výnimočnú pozornosť venoval práve priľahlému okoliu budovy. Vďaka tomu vznikne v modernom centre Bratislavy netradičná semiprivátna záhrada s romantickými zákutiami, ideálnymi na relax po náročnom dni.

Developer myslel skutočne na všetko

Priľahlá zeleň v rušnom centre poskytuje dostatok čerstvého vzduchu i svetla, ktoré sa dovnútra dostane vďaka elegantným francúzskym oknám. Primerané denné svetlo je neodmysliteľnou súčasťou zdravého bývania a biorytmu. Moderné technológie a kvalitné materiály zaručujú tepelnú aj akustickú pohodu v bytoch. Závesná odvetrávaná fasáda zabezpečí celoročne príjemnú klímu v interiéri a zaručí optimálnu stabilitu vlhkosti konštrukcie aj interiéru. Odvetrávaná fasáda sa postará tiež o to, že sa budova nebude v horúčavách prehrievať a spolu s kvalitnými oknami vytvorí aj dokonalú akustickú izoláciu.

Podľa developera projektu Sebastiena Dejanovskeho z Mint Investments, „je Metropolis príťažlivý predovšetkým pre ľudí, ktorí myslia do budúcnosti a chápu význam všetkých technológií, ktorými sa v projekte nešetrilo. Vedia, že je to projekt, ktorý predbehol svoju dobu a svoju hodnotu v čase zúročí.“

Zdroj: Aktuality.sk