DIZAJN

V retailovej časti projektu sú použité tónované veľkoformátové presklenia, ktoré dodávajú interiérom prevádzkových priestorov moderný a elegantný vzhľad. Veľké sklenené plochy umožnia dostatočný prienik svetla a poskytujú výhľad do ulice a na okolitý svet. V komerčnej zóne projektu sa tak vytvorí príjemné pracovné či nákupné prostredie, ktoré uspokojí aj tých najnáročnejších majiteľov prevádzok a návštevníkov. Eleganciu prémiovosti móla dodáva jednotný dizajn reklamného označenia priestorov. Veľká pozornosť je venovaná dostatočnému tieneniu, ktoré najmä v letných mesiacoch zabráni prehrievaniu okien i priestorov.

POTENCIÁL LOKALITY

Downtown sa rozrastá na prestížne rezidenčno-administratívne centrum s impozantnou architektúrou a inováciami. Svojím charakterom a dizajnom predstavuje unikát v celej strednej Európe. Po dokončení všetkých plánovaných projektov tu v horizonte najbližších rokov vyrastie viac ako 4000 bytov, čo predstavuje obrovský potenciál pre rozvoj podnikania a prosperity. Nárast počtu obyvateľstva v bezprostrednej blízkosti projektu Najmodernejšia štvrť v rámci strednej Európy Najvyššia koncentrácia populácie s najvyššou kúpyschopnosťou sa Slovensku.

SPÁDOVÁ OBLASŤ

Celkový počet obyvateľov: 55 161
Celkový počet obyvateľov: Vek 0-14 9,119 (16%)
Celkový počet obyvateľov: Vek 15-59 31 246 (57%)
Celkový počet obyvateľov: Vek 60+ 14 796 (27%)
Kúpna sila: Na obyvateľa 14 054 €
Kúpna sila: Index 133%

VÝBORNÁ DOSTUPNOSŤ

V tesnej blízkosti sa nachádza 7 zastávok MHD (6 - 8 min chôdze).  Medzi zastávky v blízkosti, ktorú sú obsluhované autobusovými a trolejbusovými linkami  patria zastávky Cvernovka, Košická, Prístavná, Apollo Most, Landererova, Čulenova - celkovo 34 liniek plus Autobusová stanica s regionálnou a medzinárodnou dopravou. Konkurenčná výhoda retailových priestorov v Metropolise spočíva zároveň v prístupe autom priamo pred obchodnú prevádzku. Umožňuje komfortnú dostupnosť, pohodlné parkovanie, či realizáciu väčších nákupov.