Spoločné priestory

Vysoká úroveň zariadenia priestorov je riešená nadčasovo od stvárnenia a prevedenia recepcie až po chodby jednotlivých podlaží, ktoré vedú k bytom. Dôraz na kvalitu a trvácnosť materiálov je použitý opäť ako hlavná idea projektu. 

Metropolis štandard
Metropolis štandard

Energetická trieda A0

Investor od začiatku dbal na vysokú energetickú úroveň projektu, a preto bola budova od počiatku projektovaná na splnenie požiadaviek energetického certifikátu, a to na najvyššiu možnú úroveň úspory A0. Energetický certifikát A0 hovorí, že budova Metropolisu je energeticky úsporná. Prispeli k tomu najmä rozumne zvolené kvalitné prvky a materiály.

Metropolis - standard

Nosná konštrukcia

Objekt je riešený ako monolitický železobetónový stenový systém so železobetónovými stropnými doskami. Výhoda železobetónového stropu spočíva v tom, že sa dokonale prispôsobí stavbe. Prenáša zvislé a vodorovné zaťaženie do zvislých nosných podpor, čím zaisťuje stabilitu budovy v obidvoch smeroch. Výsledkom je jednotný strop bez viditeľných perforácií a spojov, kde v budúcnosti nehrozí popraskanie. Je tiež známy svojou vysokou požiarnou odolnosťou.

Metropolis - standard

Fasáda

Fasáda Metropolisu je prevetrávaná. Toto moderné riešenie prináša zdravšie, úspornejšie a modernejšie bývanie, akustický komfort a zvyšuje požiarnu bezpečnosť. Prevetrávaná fasáda je určitou formou vonkajšieho zateplenia domu. V lete sa neprehrieva, v zime nedochádza k jej ochladzovaniu a zároveň umožňuje dôkladne odviesť vlhkosť z konštrukcie. Znižujú sa úniky tepla a vo vnútri budovy je celoročne príjemná klíma. Navyše, je bezúdržbová.

Metropolis - standard

Spoločné priestory

Spoločné priestory tvoria recepcia a výťahové lobby, ktoré sú presklené s výhľadom do okolia budovy. Steny sú obložené nadštandardným veľkoformátovým gresovým obkladom. Podlahy sú riešené veľkoformátovou gresovou dlažbou. Dodávané sú opäť v prémiovej kvalite od top talianskych výrobcov.

Metropolis - standard

Garáže a úložné priestory

Garážové stojiská sú umiestené v krytej uzavretej veľkopriestorovej garáži. Betónové podlahy sú ošetrené epoxidovým náterom. Vetranie je nútené a zabezpečené vzduchotechnickým zariadením. Kontrolovaný vjazd do garáže je z Chalupkovej ulice. Murované pivničné kobky s prepojením priamo na garážové stojisko klienta sú ďalšou výhodou zvyšujúcou štandard projektu v lokalite.
 

Metropolis - standard