PODCAST Z METROPOLISU #2 - Sajfa a Juraj Sonlajtner

Autorom návrhu ikonickej budovy v tvare písmena M, ktorá sa stáva symbolom bratislavského downtownu, je architekt Juraj Sonlajtner. Metropolis navrhol tak, aby v novovznikajúcej najmodernejšej časti Bratislavy vynikol svojím osobitým charakterom.

„Chcel by som, aby v našom projekte ľudia žili a nielen bývali. Môžu sa ponoriť do každodenného ruchu mesta, ale zároveň majú aj svoju súkromnú zónu, v ktorej sa budú cítiť komfortne. V parteri Metropolisu nájdu jeho obyvatelia dostupné služby či rôzne obchodné prevádzky, takže budú mať všetko dôležité blízko a po ruke.“

Metropolis sa dostáva do svojej finálnej podoby

Smerujeme k dokončeniu, odstraňujeme lešenie a odhaľujeme fasádu novej ikony Bratislavy. Dokončenie stavby je plánované na toto leto. Vďaka svojej architektúre a využitým technológiám je Metropolis unikátom medzi rezidenčnými budovami na Slovensku a budúcim majiteľom bytov poskytne zdravé bývanie a komfort.

 

PODCAST Z METROPOLISU #1 - Sajfa a Sebastien Dejanovski

Prečo sa v Mint Investments rozhodli postaviť Metropolis v Bratislave a čím je tento projekt výnimočný?

„Metropolis je pre mňa srdcová záležitosť,“ prezrádza Sebastien Dejanovski z Mint Investmets v pilotnej časti Podcastu z Metropolisu. Sebastien je otcom prémiového projektu bratislavského downtownu Metropolis a to, že mu dáva zo seba všetko – čas aj emócie – je na projekte vidieť. Dozviete sa aj to, aké technologické vychytávky Metropolis ponúka v štandarde všetkých bytov a čím je lokalita bratislavského downtownu taká špecifická. 

Rezidenčný projekt Metropolis urobí z bývania zážitok

Vďaka rezidenčnému projektu Metropolis si zdravé bývanie môžete spojiť s centrom hlavného mesta. Táto stavba klientom prináša technológie zajtrajška už dnes a s nimi aj možnosť maximálne využiť životný priestor. Hrubá stavba Metropolisu je ukončená, všetky hydroizolácie a okná sú osadené. Projekt je pripravený na zimu.

Metropolis sa blíži k dokončeniu

Výstavba rezidenčného projektu Metropolis v bratislavskom downtowne finišuje. Do ponuky pribudne posledná séria bytov a konkrétnejšie črty naberajú aj retailové priestory, ktoré ponúknu služby a občiansku vybavenosť nielen rezidentom. Ukončenie stavby je naplánované na prvý kvartál 2024, majitelia sa budú môcť sťahovať na jeseň 2024.

Metropolis má plnú výšku

Rezidenčný projekt dorástol na svoju finálnu výšku. Významná príležitosť bola sprevádzaná zdobením glajchy, ktorá je symbolom šťastia a ochrany. Takýmto spôsobom sa staviteľom vyjadruje poďakovanie za ich odvedenú prácu,  vďaka ktorej výstavba budovy neustále napreduje. Pri oslavnej udalosti nechýbali zástupca developera Mint Investments spoločne so zástupcami dodávateľských spoločností projektu.

Prémiové vybavenie a nezabudnuteľné výhľady

Rezidenčný projekt ponúka dispozičné riešenia na základe metropolitných trendov. Dômyselne navrhnutý interiér efektívne využíva každý kúsok priestoru, čím dbá na maximálny komfort užívateľa. Každá navrhnutá bytová jednotka predstavuje funkčnosť a dizajnovú nadčasovosť. Zariadenie reflektuje odolnosť, šetrnosť a fundovanosť. 

Vysoký štandard a efektivita bývania

Metropolis je garantom kvality a inovácií, o čom svedčí aj výber generálneho dodávateľa stavby. Japonská spoločnosť Takenaka deklaruje jedinečné riešenia, ktoré sa postarajú nielen o zdravé ale aj úsporné bývanie. Vysoký komfort zabezpečia technické detaily systémov stropného sálavého vykurovania a chladenia.

Základová doska odovzdaná

Po úspešnom prebratí základovej dosky sa výstavba Metropolisu posunula do ďalšej významnej fázy.  Počiatočné práce boli realizované pod vedením spoločnosti Metrostav. Samotný skelet hrubej stavby zastrešuje renomovaný japonský dodávateľ Takenaka. Vlastnú realizáciu betonáže monolitických konštrukcií zaisťuje slovenská spoločnosť Moniers. 

Spustila sa výstavba projektu

2. Mája 2021 sme začali s výstavbou unikátneho projektu, ktorý pozmení vzhľad bratislavského downtownu a vytvorí vám nezabudnuteľný domov. Metropolis prinesie nadštandardné bytové jednotky s rôznymi dispozičnými riešeniami. Budova bude vďaka majstrovskej architektúre neprehliadnuteľná. Za výnimočným projektom stojí developer Mint Investments, ktorý si na spoluprácu vyskladal tím najlepších odborníkov.

Lukratívny projekt pre najlepší život

Predstavujeme vám nový projekt, ktorý v downtowne neprehliadneteSilueta budovy v tvare písmena „M“ jej dotvára ikonickú identituTeplé tóny fasád, riešenia obkladov z prírodných materiálov a ďalšie detaily dodávajú architektúre nadčasový a zároveň ľudský rozmer. Oproti výškovým budovám v susedstve pôsobí Metropolis decentne a zabezpečí svojim obyvateľom dostatočnú intimitu.