Technologický štandard  
bytov a apartmánov

Úroveň technologického štandardu definuje kvalitu bývania v projekte na dekády dopredu. Použitie najmodernejších technológií s ohľadom na maximálny komfort a zároveň šetrnosť, nielen voči životnému prostrediu ale aj nákladom domácnosti, robí z Metropolisu najlepšie vybaveným projektom súčasnosti.

Metropolis štandard
Metropolis štandard

Kúrenie

V Metropolise bude kúrenie zabezpečené moderným riešením od spoločnosti Rehau. Systém stropného kúrenia funguje na princípe sálavého tepla, pričom dochádza k zohrievaniu predmetov. Systém je priateľský k zdraviu, ekonomický, ekologický, umožňuje samostatnú reguláciu v každej miestnosti v ktoromkoľvek ročnom období. Stropné kúrenie zároveň šetrí priestor a klient tak vie efektívne využiť každé miesto v byte.

Metropolis - standard

Chladenie

Systém stropného chladenia je ekologický, ekonomický, bezprievanový a priateľský k zdraviu. Eliminuje zdravotné problémy, nevíri prach a nie je potrebné ho čistiť od baktérií ako klimatizáciu. Prevádzkovo je systém nenáročný a nevyžaduje si údržbu. Prevádzka stropného chladenia je z energetického hľadiska oveľa efektívnejšia ako prevádzka bežnej klimatizácie.

Metropolis - standard

Vetranie

Prémiová rekuperácia WOLF sa vyznačuje vysokou účinnosťou, je mimoriadne tichá a nenáročná na údržbu. Najmodernejšia filtračná technika zabezpečuje top hygienu a vysokú kvalitu vnútorného vzduchu. V projekte Metropolis budú nasadené filtre F7. Ide o filtre najvyššej rady s vysokou účinnosťou filtrácie. Vyznačujú sa vysokou filtračnou plochou a predĺženou životnosťou.

Metropolis - standard

Tienenie

Vo všetkých bytoch či apartmánoch bude tienenie zabezpečené exteriérovými hliníkovými žalúziami vo farebnom prevedení RAL 9007, teda vo farbe okien. Žalúzie budú ovládané elektronicky samostatne z každej miestnosti. Okrem bránenia prieniku svetla zároveň zabraňujú aj prieniku tepla a predstavujú ďalší z bodov nadštandardného vybavenia projektu Metropolis, pridanú hodnotu pre budúcich majiteľov v lokalite nového downtownu.

Metropolis - standard